Zwiedzaj z nami (Wariatami)!

Od czego rozpocząć znajomość z Gruzją? Miejsc do odwiedzenia jest mnóstwo i jak tu zdążyć zwiedzić choć cząsteczkę w parę dni urlopu? Proponujemy Wam skorzystać z naszych propozycji jednodniowych wypadów poza miasto! Naprawdę warto!

Nie łączymy grup, każda wycieczka jest indywidualna!

Wycieczki jednodniowe z Tbilisi

Mtscheta, Jvari i Uplisciche

Odwiedzimy zabytkowy monastyr Jvari, leżący na wzgórzu skąd podziwiać można zjawiskową barwę wody, przy ujściu Aragwy do rzeki Kury. Następnie udamy się do zabytkowej dawnej stolicy Gruzji - Mcchety, gdzie odwiedzimy starte miasto i związana z wieloma legendami katedrę - Sweti Cchoweli Wyruszymy w kierunku Gori – odwiedzimy starożytne skalne miasto Uplisciche oraz samą miejscowość (opcjonalnie muzeum Stalina w Gori).

Gruzińska droga wojenna

Wyruszymy w zjawiskową trasę gruzińską drogą wojenną na północ, kierując się do Stepancmidna (dawne Kazbegi). Po drodze odwiedzimy wspólnie wiele interesujących miejsc, takich jak: twierdza Ananuri, przełęcz krzyżowa czy kurort Gudauri. Wjedziemy na wzgórze(przejazd samochodami terenowymi 4x4), na którym znajduje się sławny klasztor Cminda Sameba, towarzyszyć nam będą widoki monumentalnych gór Kaukazu. Późniejszym popołudniem czeka nas droga powrotna do Tbilisi.

Kachetia i miasto miłości

Wyruszymy w drogę do Kachetii – regionu będącego kolebką światowego winiarstwa. Zatrzymamy się w klimatycznej winnicy, na degustację lokalnych trunków - tradycyjnego wina i czaczy. Odwiedzimy sławny monastyr Bodbe, gdzie znajduje się grób św. Nino.  Następnie udamy się do „gruzińskiego miasteczka miłości” Sighnaghi. Miasto zostało zbudowane na wzgórzu, z którego podziwiać można wspaniały widok na dolinę Alazani. Powrót do stolicy, podczas którego podziwiać będziemy piękno regionu Kachetia, ulokowanego w zjawiskowej dolinie.

Wardzia, Achalciche, Borjomi

Udamy się na zwiedzanie niesamowitego skalnego miasta Wardzia - obiekt pochodzi z końca XIIw. Największe miasto skalne w regionie, którego dawna wielkość porusza wyobraźnię - na miejscu czeka nas godzinny spacer po komnatach wydrążonych w skale. Następnie zatrzymamy się na zwiedzanie zamku Rabati w Achalciche. Na koniec wycieczki krótki spacer po parku zdrojowym w Borjomi. Powrót do Tbilisi.

Wycieczki jednodniowe z Kutaisi

Tskaltubo, Martwili i kanion Okatse

Tuż po śniadnaiu wyruszymy w miejsce prawdziwie magiczne - do Jaskini Prometeusza. W jej środku możemy podziwiać najróżniejsze formy skalne. Do tego gra świateł i muzyki i przenosimy się jakby do zupełnie innej rzeczywistości. Po zwiedzaniu Jaskini pojedziemy do kanionu Martwili. Zwiedzanie rozpoczniemy od spływu pontonem, i tu zachwytom też nie będzie końca. Następnie wodospady przy kanionie Okatse i sam kanion. To będzie cudny dzień!

Racha!

Wyruszymy już wcześnie rano. Racza to podobno gruzińska Szwajcaria. Piękna, otoczona malowniczymi widokami gór i pięknych zielonych kanionów. Uwaga, niebezpieczne, bo będziecie chcieli tu wracać coraz!

Wardzia, Achalciche, Borjomi

Udamy się na zwiedzanie niesamowitego skalnego miasta Wardzia - obiekt pochodzi z końca XIIw. Największe miasto skalne w regionie, którego dawna wielkość porusza wyobraźnię - na miejscu czeka nas godzinny spacer po komnatach wydrążonych w skale. Następnie zatrzymamy się na zwiedzanie zamku Rabati w Achalciche. Na koniec wycieczki krótki spacer po parku zdrojowym w Borjomi. Powrót do Kutaisi.