Wycieczki jednodniowe

Wycieczki jednodniowe z Tbilisi

Zapraszamy serdecznie na zbiorowe wycieczki jednodniowe organizowane z Tbilisi. 

Każdy wtorek i piątek, start o godzinie 10.00 – wyjazd do STEPANCMINDA gruzińską drogą wojenną, gdzie czekają przepiękne widoki. Po drodze odwiedzimy wspólnie wiele interesujących miejsc, takich jak: twierdza Ananuri, przełęcz krzyżowa czy kurort Gudauri. Wjedziemy na wzgórze, na którym znajduje się słynny klasztor Cminda Sameba, towarzyszyć nam będą widoki monumentalnych gór Kaukazu. Późniejszym popołudniem czeka nas droga powrotna do Tbilisi. Cena 90 lari od osoby.

Każdą środę i sobotę, start o godzinie 10.00 – wyjazd do KACHETII – regionu będącego kolebką światowego winiarstwa. Zatrzymamy się w klimatycznej winnicy, na degustację lokalnych trunków. Odwiedzimy znany kompleks monastyrów Davit Gareja. Zatrzymamy się przy sławnym monastyrze Bodbe, a następnie udamy się do „gruzińskiego miasteczka miłości” Sighnaghi. Cena 90 lari od osoby. 

Każdy czwartek, start o godzinie 10.00 od placu wolności – udamy się do dawnej stolicy Mcchety, odwiedzimy sławną katedrę Sweti Cchoweli, miejsce koronacji władców Gruzji. Kolejnym celem będzie monastyr Jvari, skąd podziwiać można zjawiskową barwę wody, przy ujściu Aragwy do rzeki Kury. Następnie pojedziemy do Gori, gdzie odwiedzimy najstarsze miasto skalne w Gruzji – Uplisciche. Cena 75 lari od osoby. 

W każdą niedzielę wyruszymy do jednej z najnowszych i  najciekawszych atrakcji Gruzji – kanionu Dashbashi. Kanion Dashbashi położony jest 90 km od Tbilisi w parku narodowym Algeti. Na wysokości 280 metrów zbudowany jest szklany most, skąd podziwiać można przepiękny krajobraz kanionu. W szklanej kopule działa też kawiarnia, a dla miłośników sportów ektremalnych jest możliwość przejechania nad kanionem na rowerze. Cena 75 lari od osoby. 

Po szczegóły zapraszamy serdecznie do kontaktu!