Zaplanuj podróż z nami, Wariatami!

Z przyjemnością zorganizujemy dla Was ciekawy i pełen wrażeń wyjazd, podczas którego zobaczą Państwo Gruzję (Sakartwelo) od kuchni, lokalnie. Zadbamy o to, aby wspólnie spędzony czas był wspaniałą przygodą. Wyjazdy „z (nami) Wariatami” to szalone i niezapomniane przygody w pełnej słońca i wina krainie Kartli. Dokładamy wszelkich możliwych starań, aby nasi goście zobaczyli jak najwięcej, w pełni posmakowali tradycyjnej kuchni oraz prawdziwie rozkochali się w Gruzji.

Do organizacji wyjazdów podchodzimy bardzo elastycznie – mamy przygotowane zestawy planów, opartych o nasze doświadczenie i znajomość poszczególnych regionów. Podlegają one oczywiście modyfikacjom na życzenie, tak aby każdy mógł odnaleźć coś dla siebie. Dysponujemy również sprawdzoną bazą noclegową, w pełnym zakresie dostępnych standardów zakwaterowania.

Wynajem samochodu z kierowcą

Wynajem samochodu z kierowcą w tych terminach to koszt 80E/dzień + paliwo płatne wg. zużycia na stacjach, z zaznaczeniem iż wszystkie koszty kierowcy są już pokryte w cenie(jeżeli korzystają Państwo z naszej bazy noclegowej, jeżeli nie, to prosimy o zarezerwowanie noclegu dla kierowcy). Wynajem liczony jest pełnymi dniami pracy kierowców, nie dobami godzinowo. Nasi kierowcy to doświadczeni Gruzini z duża wiedzą o swoim kraju. Władają językiem rosyjskim i częściowo polskim (proszę się nie martwić, jest z tego dużo zabawy, goście chwalą naszych „zwariowanych” kierowców). Każdy z naszych „wariatów” dołoży wszelkich starań, aby Państwa wyjazd był udany i spełnił wszystkie oczekiwania, niezależnie od warunków pogody. Dla mniejszych grup (2-3 osoby) przewidujemy oczywiście stosowne zniżki – zależy nam aby każdy mógł poznać i pokochać te wspaniałe regiony.

Samodzielny wynajem samochodu

Wynajem samochodów bez kierowcy kształtuje się w cenie 50E/dzień + paliwo, modele pojazdów którymi dysponujemy dostępne są na naszej stronie, podanej w końcowej części wiadomości. W przypadku braku doświadczenia na drogach krajów wschodu i południa, odradzamy jednak samodzielne prowadzenie pojazdu. Samochody są ubezpieczone, kaucja zwrotna wynosi 200E. Podobnie jak w przypadku wynajmu z kierowcą – dla mniejszych grup przewidujemy stosowne zniżki.

Podczas realizacji wyjazdów pozostajemy w ciągłym kontakcie z Państwem oraz naszymi „zwariowanymi” kierowcami – w przypadku wystąpienia jakichkolwiek nieoczekiwanych sytuacji, problemów czy koniecznych zmian – zawsze służymy pomocą. Jeśli cokolwiek należałoby dodatkowo omówić lub ustalić, zwłaszcza w trakcie trwania wyjazdu – prosimy o kontakt.

Nasze zwariowane "all inclusive"

Wielu naszych gości prosi o pełną organizację, tak aby nie musieli przejmować się wydatkami w trakcie trwania pobytu. W przypadku pełnej organizacji z naszej strony („all inclusive”), wliczając wyżywienie (HB, obfite śniadania i obiadokolacje); zakwaterowanie w standardzie **/*** w sprawdzonych i polecanych obiektach; transport i transfery; przygotowanie trasy oraz paliwo; wejścia do atrakcji/bilety; opiekę kierowcy/przewodnika oraz wystawną gruzińską obiadokolację (w postaci „Supry”) – wycenę możemy zaproponować indywidualnie, po wstępnym nakreśleniu planu. Szacunkowo jest to koszt około 550E/osobę/7dni (przy grupie liczącej minimum 3 osoby).

W kwestii ustalenia planu zachęcamy do rzucenia okiem na nasze przykładowe trasy. Oczywiście jesteśmy w pełni elastyczni, możemy dokonać dowolnych zmian i modyfikacji(.pdf do pobrania). Przy samodzielnym układaniu planów prosimy nie sugerować się czasem trasy podanym przez mapy Google – drogi są trudniejsze, a czas przejazdu dłuższy, czasem pogoda potrafi spłatać figla. Przypominamy również, że przejazdów przez Osetię i Abchazję nie organizujemy, natomiast regiony Chevsuretia i Tushetia są niedostępne zwykle do ostatniego tygodnia maja/pierwszego tygodnia czerwca.

Projekt bez tytułu (17)
Projekt bez tytułu (7)

Parę ważnych informacji 

Przy planowaniu wyjazdu do Gruzji chcielibyśmy zaznaczyć bardzo istotną kwestię – specyfikę kraju i mentalność ludzi. Trudno przed pierwszym przyjazdem w pełni zrozumieć to o czym teraz napiszemy. Zbierając wszystko w całość: w Gruzji pracuje się powoli i spokojnie; obiekty otwarte są od późniejszych godzin niż w Polsce; zdarzają się nieoczekiwane remonty dróg; wypas bydła i owiec przez główne drogi jest normalnością; hotele, restauracje i obiekty pomimo tego, iż starają się – potrafią namieszać i spowodować opóźnienia. Przy całym profesjonalizmie i sercu jakie wkładamy w naszą pracę (pasję zarazem) – nie możemy Państwu obiecać na 100%, iż wszystko pójdzie zgodnie z planem, zgodnie z oczekiwanym rozkładem. Prosimy jeszcze raz mieć na uwadze w jaki region świata Państwo się wybierają – piękny, ze smakowitym jedzeniem i wspaniałymi ludźmi ale również specyficzną mentalnością. Oczywiście jest to miejsce, w którym można się bardzo łatwo rozkochać, jak w naszym przypadku. Proszę przygotować dobry nastrój, humor, spokój i odrobinę zrozumienia nie dla nas, tylko dla lokalnych różnic kulturowych. Z naszej zaś strony postaramy się dać z siebie „zwariowane” 120%.